Jakie zioła wybrać - propozycje (cz.1)

ziola2Na potrzeby tego cyklu artykułów zakładam, że nie chcesz zajmować się zielarstwem i raczej potrzebujesz kulinarnych właściwości ziół. Dlatego przedstawiamy zestaw najpopularniejszych kulinarnych ziół dla każdego.

Czytaj dalej

Zioła

bazyliaZioła są użytecznym i dekoracyjnym dodatkiem na naszych rabatach. Są nie tylko zaopatrzeniem w przyprawy, ale także pomagają w stymulacji przebiegu różnych procesów biologicznych w naszym organizmie, pomagają leczyć oraz wydzielają zapachy, które poprawią nasze samopoczucie. Czytaj dalej

Pożyteczny rokitnik

rokitnik-3Rokitnik to niewymagający, dekoracyjny krzew o srebrzystym zabarwieniu liści. Dorasta do 3-5 m. W naszych warunkach zwykle jego owoce są zielono-pomarańczowe lub pomarańczowe. Soczyste i jadalne na surowo. Są niezwykle bogatym źródłem witaminy C, E, prowitaminy A (karoten) oraz soli mineralnych. Można z nich robić smakowite przetwory obdarzone właściwościami leczniczymi. Czytaj dalej

Czas na cebulki i nie tylko …

 

  MG 1868 resizeWolnymi krokami przyszła jesień, pora na sadzenie przede wszystkim cebulek ale też kłączy roślin kwitnących wiosną.

 W ofercie naszego centrum znajdą Państwo nie tylko krokusy, tulipany, lilie drzewiaste, ale też irysy, szachownice, piwonie, hiacynty, czosnek, wszystkie te kwiaty dostępne w różnych odmianach.

Czytaj dalej

Rośliny dwuletnie w ogrodzie

 MG 2907

Termin ten odnosi się do roślin, które w pierwszym roku tworzą rozetę liściową a w następnym zakwitają, wydają nasiona i obumierają. Do tej grupy zalicza się także rośliny, które najobficiej kwitną w drugim roku uprawy, natomiast w następnych latach ich wartość zdobnicza maleje i pogarsza się ich zdolność do tworzenia kwiatów.

Czytaj dalej

Rośliny kwitnące na niebiesko

irysNiebieski kolor kwiatów jest bardzo ceniony przez wielu ogrodników ze względu na ciekawy kontrast z zielenią traw i krzewów, a także wspaniale podkreśla inne barwy. Rośliny o niebieskich kwiatach wybijają się z tła i przyciągają wzrok. Świetnie prezentują się także z białymi kwiatami. Przedstawiamy krótkie zestawienie roślin, które kwitną w tym wyjątkowym kolorze.
  Czytaj dalej